| Dulceatta a întrebat:

Daca v-ati muta inr-o casa noua si ati putea sa va decorati cu vreti casa si gradina cum ati face-o?
Fundita pentru cea mai buna idee.happy

Răspuns Câştigător
| Tadotaki a răspuns:

Casa?thinking` hmm.pai eu una as vopsio intr-o culoare care nu sare in ochi.[ pentru hotilaughing`] PEntru economii...mobila buna, nu f scumpa, potrivita.Camere decorate?happy Hm.acum depinde de gust, eu una as vrea un pat confortabillaughing cu tv si pclaughing`.
In casa pui parcketlaughing darthinking` si un covor dintr-un loc in altul.Gradina cu cateva flori, daca esti pasionata, da cu multe, daca nu, cateva acolo sa nu stai ore intregi ingrijindo cu tufisuri in forme de animale sau mai stiu euthinking` Florile asezate in forme dif.gen: floare, maimutalaughing, fluture...
Nu cred ca te-am ajutat, dar eu sper ^.^

2 răspunsuri:
| june_9596 a răspuns:

Buna,

Uite cateva link-uri cu ideei.
Mie mi-a placut tare mult un articol despre o gradina mica de 40 mp plina de vegetatie. http://www.infogradina.ro/......-mic/1386/
Sunt si poze.
Alta idee: http://www.infogradina.ro/......mica/1389/
Asta e mai mult o gradina alba. Ai acolo si denumirile plantelor folosite.
Spor la lucru si sper sa iti fie de folos.

| Alexandra_2209 a răspuns:

Wow...pai eu am fff multe idei thinking

pai in primul rand mi.as lua o casa mare :p+1+mansardabatting eyelashes

apooi mi-as decora casa cat mai modern...as folosi cate o culoare la fiecare camera ex; buc alb-negru, dormitorul :mov-alb, livingul: portocaliu-galben, baia: rosu...etc

As folosi gresie in bucatarie, hol, living si baie si parchet in camere... iar in mansarda as face o sala de sport si as pune mocheta...

Casa pe afara:? nu stiu exact, cred ca as alege o culoare placuta(crem, rosu asa mai pal) In curte cu siguranta mi-ai face o piscina:-D si as pune gazon peste tot, as face potecuta din pietre si multe flori:-D

As vrea si un foisor cochet cu o masa, cu bar si cu un gratar langa:?

aa as pune si un balansoar in curte:->

cu siguranta ca l.as lua si pe cainele meu bruno( ciobanesc caucazian:-D) si l.as lasa liber prin curte:-D

Nuj ce sa mai zic ca am multe ideiwinking