| Rimadan103120 a întrebat:

Buna dimineata, sper ca nu am gresit categoria, am o problema grava, de doua saptamani am gandaci de bucatarie, prima oara nu am dat importanta, deoarece erau putini, acum sunt foarte multi, nu stiu de unde vin, stau la bloc, de la canalizare, am dat cu un tub intreg de killtox, dar degeaba, am facut apoi proba pe un gandac, i-am facut baie in killtox, ameteste 5min, apoi revine, am aprins lumina intr-o noaptea, erau multi pui pe margine, cand am prind lumina, ei fug, sunt multi langa calorifer, acolo e caldura, curat este, nu stiu ce sa fac, exista vreo solutie?

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

NU exista decat o singura solutie
Bayer (no SHlT, aia care au facu aspirina originala)
Bayer MaxForce IC... e un gel
iti da o siringa cu care faci picaturi pe la colturi pe unde vezi gandaci
gandacii vin, mananca, NU MOR, se acopera de rahat si se duc si infecteaza alti gandaci
APOI MOR TOTI

costa MULT MAI SCUMP o singura siringa (90lei)
https://www.emag.ro/search/Bayer%20MaxForce%20IC?ref=effective_search

dar de fapt e MULT MAI IEFTIN decat alte insecticide, si complet nedaunator pentru oameni... pentru ca un spray insecticid normal costa 10 lei, si inainte de a descoperi Bayer de mai sus, am luat vreo 20 de tuburi si tot nu am scapat de gandaci, dar m-am umplut de miros nasparliu si mi se facea rau dupa ce dadeam cu el

| adryang78 a răspuns:

Mergeți la farmacie și cereți glicerină boraxată.
Apoi la farmacia veterinară, ei vă vor recomanda o soluție. Și eu locuiesc la bloc și am avut aceleași probleme. Gândacii vin pe canalizare. Am luat de la farmacia veterinară o soluție pe care am dizolvat-o în apă, am dat prin toată casa și am scăpat de ei.

| Rimadan103120 explică (pentru adryang78):

Cu farmacia veterinara am inteles, dar pentru ce, glicerina boraxata?

| Ana7807820 a răspuns:

Traiesc la bloc si stiu cum e. Mama mea facea exterminari saptamanal pe timpul verii.
Cautati in toate colturile casei cutii etc. unde se ascund pentru a se inmulti si eliminati-le instant!
Cumparati de la un magazin specializat otrava de gandaci, diluati solutia propriu zisa in apa sau folositi-o ca atare in locurile unde ati gasit cuibare de gandaci.