| Sandor12921 a întrebat:

Buna dimineața TPU, am o cabana la munte, la care nu am mai fost de foare mult timp, as vrea sa o pun la punct serios și sa încerc sa o dau in chirie pe Weekend, deci cabana e din lemn, toată din lemn, nu arată tocmai bine lemnul la exterior, in interiorul decenta, ma gândesc sa pun niște lambriuri peste lemnul respectiv, sa arate mai bine, sa fie vopsite frumos, lăcuite, sa fie țiplă mai pe scurt, in jurul cabanei, ma gândesc sa fac un gard de lemn/gard prefabricat, iar in curte, sa cumpar un leagan de lemn, o masa, scaune, un mic iaz și poate sa fac și o piscina, nu permanenta, d-aia ce se poate plia iarna, ce alte lucuri ar mai putea fi pentru a atrage clienți? E intr-o zona frumoasa, in jur mai sunt cabane la care vin turiști. Iar ca parte tehnica, exista încălzire pe lemne, șemineu și o centrală pe gaz, mobila e veche dar 3-4.000€ pentru interior îmi permit da plătesc, va rog, câteva idei, sa arate cât mai bine dar sa fie și practica.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Semineul e o idee super misto, o sa atraga oamenii datorita atmosferei de a sta in natura in fata unui foc, sa fii sigur ca scoti aspectu asta in evidenta in anunt. Poti aduce ceva activitati interactive precum o masa de ping-pong sau chiar biliard, ceva jocuri de societate(sah, nu te supara frate etc), ofera posibilitate de parcare a masinilor, amenajeaza totul sa fie un loc primitor in care sa-ti fie drag sa stai.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Șemineu într-o cabană de lemn pe care vrei s-o închiriezi? hmmm... Ar trebui mai întâi să vezi dacă poți să ți-o asiguri pentru o sumă convenabilă.

| Sandor12921 explică (pentru mihai69):

Nu e riscant deloc... E făcut cum trebuie, nu cu fonta/beton de 2 cm happy

| mihai69 a răspuns (pentru Sandor12921):

Nu e vorba despre cum e făcut, ci de câtă grijă (NU) știu să aibă unii oaspeți neobișnuiți cu focul deschis în interiorul unei case, mai ales una total inflamabilă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

Are S Class omu (Dupa cum vad in imaginea de profil) Nu cred ca il doare pe el asa mult de arde laughing) Glumesc evident

| Adry05 a răspuns (pentru Sandor12921):

Semineul e o idee super misto, o sa atraga oamenii datorita atmosferei de a sta in natura in fata unui foc, sa fii sigur ca scoti aspectu asta in evidenta in anunt. Poti aduce ceva activitati interactive precum o masa de ping-pong sau chiar biliard, ceva jocuri de societate(sah, nu te supara frate etc), ofera posibilitate de parcare a masinilor, amenajeaza totul sa fie un loc primitor in care sa-ti fie drag sa stai.