| Sandor12921 a întrebat:

Buna dimineața TPU, am sa fiu cât de scurt se poate, dispun de suna de 25.000€, ma gândesc sa incep, o casa de apoximativ 130mp S Desfășurată doar pe parter, ma gândesc sa fac la roșu ca prima faza, iar dacă mai rămân ceva bani sa pun geamuri, urmând ca după ce mai strâng o suma de bani sa o finalizez pentru a o vinde. O voi pune la vânzare si la roșu oricum. Teren am undeva aproape de Buc, e o zona frumoasa, se dezvolta incet incet,, pentru cei ce au mai construit, la cheie cât v-a dus mp, aproximativ, cu/fără manopera, de calitate medie, stiu ca contează foarte mult proiectul, dar as vrea sa stiu un pret estimativ pe mp la cheie/roșu cu manopera/fără manopera in regie propie.

11 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Ai venit sa te lauzi sau sa ceri sfaturi de la copii?

| Iote a răspuns:

Nimeni nu cumpara casa la rosu. Pentru ca mai are mult de investit pentru finisaje.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Iote):

Depinde de om si de pret. De exemplu daca as avea o firma de amenajari interioare sau ceva de genul, nu m-ar deranja sa imi cumpar o casa la rosu si sa mi-o fac singur.

| Iote a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cati au firme de amenajari interioare? Iar dintre acestia, cati nu au casa si in loc sa-si faca una cum le place, sa ia una pe jumatate facuta ca sa o modifice?

| Sandor12921 explică (pentru Iote):

Sunt unele case la roșu la prețuri mici... Care chiar merita cumparate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Iote):

Destui. Nu e ca si cum ai face avere din servicii (non-auto service) in Romania daca lucrezi corect si mai ales nu faci afaceri cu statul.

| Iote a răspuns (pentru Sandor12921):

Am spus eu ca sunt scumpe? Scump este sa le finisezi.

| Iote a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Era vorba sa o cumpere pentru el, nu sa cumpere, sa amenajeze si sa revanda.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Iote):

Asta ziceam si eu. Habar nu ai cate firme abia daca o duc de azi pe miine si patronul de multe ori o luna ia bani, si 3 vine cu bani de acasa...

Răspuns utilizator avertizat