| ZOZOKid a întrebat:

Buna dimineata TPU! Am si eu o problema si sper ca ma puteti ajuta. Am un bradut cu fibra optica, caruia i s-a ars transformatorul electric. Transformatorul avea urmatoarele caracteristici :
- tensiune intrare : 230- 240 V
- tensiune iesire : 12 V, intensitate curent :1700mA.
Stiti cumva unde as putea gasi un transformator nou cu specificatiile respective? Bradutul este inca bun, in rest, asa ca nu as vrea sa renunt la el.
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Bogdanys a răspuns:

Ma bucur pentru tine.

2 răspunsuri:
| Bogdanys a răspuns:

E mai greu de gasit, totusi cred ca ar trebui sa iti cumperi altul nou.

| ZOZOKid explică (pentru Bogdanys):

Multumesc pentru raspuns, dar nu mai este nevoie. Am gasit in Bucur Obor un electronist care mi l-a reparat pentru 10 lei. I-am facut proba si merge struna. happy

| Bogdanys a răspuns (pentru ZOZOKid):

Ma bucur pentru tine.