| Mocanu_Marian_1987 a întrebat:

Buna,din experienta stiti cam cat ar ajunge m2 construit la gata in mediu rural fara teren.

Răspuns Câştigător
| Ilie_Razvan_Adrian_1968 a răspuns:

La circa 450-500 euro /mp manopera si materiale, finisaje sub mediu dar ok adica sa nu te gindesti ca ti cade faianta in cap pentru ca e de 17-20 lei /mp! Daca mai stii sa faci si tu ceva mai poti salva un 20-40 euro la mp!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate spune o cifra cat de cat exacta, depinde foarte mult de locul in care o faci (in unele localitati munca poate fi mai scumpa ca in altele), felul constructiei (casa, sura, magazie, etc), de materialele folosite (cele de calitate pot fi mult mai scumpe decat cele ieftine) si de constructor (firma de constructii sau regie proprie). Te poti interesa in localitatea respectiva, la cei care au construit recent.

| KNST a răspuns:

Adica? Despre ce este vorba, mai exact? Un bunker, o piscina, o casa, un solar?

| Mocanu_Marian_1987 explică:

Despre o casa la rosu