| DAnc3 a întrebat:

Din greșeală am vărsat motorină pe pavajul din curte și nu se mai duce, cu ce as putea da să iasă pata?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| FoundYouLover a răspuns:

Nu stiu daca te ajuta, dar incearca, poate merge.Este un detergent de aragaz cu o formula speciala pentru grasime arsa, Triumph. Cred ca ar merge mai bine cu diluant pentru vopsea, dar nu-ti garantez ca nu-ti decoloreaza pavajul. Eventual incearca cu diluant pentru vopsea intai pe o portiune foarte mica si daca nu-ti decoloreaza pavajul poti sa incerci apoi si pe restul.Sau cu multa acetona (de unghii). Poti incerca si cu sare de lamaie, se gaseste la alimentara, ca albeste.Eu una imi amintesc de culesul strugurilor la bunici cand eram mica si cum dupa o zi intreaga de stat cu mainile in struguri zeama aia de struguri nu vroia sa iasa din piele cu apa si sapun, in schimb iesea in cea mai mare parte daca umezeam sare de lamaie si ma frecam cu ea pe maini. Poti incerca si cu Vanish.

6 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Incearca cu clor sau cu un alt inalbitor

| DAnc3 explică (pentru DrGoogle):

Cu clor mă tem că s-ar decolora

| DrGoogle a răspuns (pentru DAnc3):

Atunci incearca cu un fel de detergent, fairy sau cif...

| Anonymous15 a răspuns:

Cu diluant sau cu detergent de vase, ce ai la indemana

| ThunderROOT a răspuns:

Salut, incearca cu AS ( Ace ) care il gasesti la magazin sau Vanish.

| evelinNnnnN a răspuns:

Cu CocaCola si vorbesc serios!