| Samurai90 a întrebat:

Doresc sa construiesc un semineu insa nu am posibiliatatea sa fac cosul de fum decat din strada de pe trotuar. Poate fi o problema mare? sunt la tara iar trotuarul are 4 m

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea anterioara. Prin constructia cosului ai schimba aspectul fatadei locuintei si ai ocupa o parte din trotuar, astfel ca ai nevoie de autorizatie de constructie. Daca ai construi fara autorizatie poti fi amendat si sa se dispuna demolarea cosului.