| Bodolica_Alexia_2002 a întrebat:

Doresc sa imi cumpar un Pug sau un Bulldog Francez si sa nu coste mai mulde de 500 lei.

1 răspuns:
| ArinaWolf a răspuns:

Du-te la adapost si adopta un catel si banii aia ii poti pastra tu!
Pe langa faptul ca nu esti crescator cu canisa si nici competitor nu ai niciun motiv real de a cumpara un caine de rasa! Te rog mult sa consideri un catel de la adapost, un catel din adapost poate avea orice marime, culoare si forma si ai mari sanse chiar sa gasesti caine de rasa, de talie mica. Pe langa asta nu mai cheltuiesti atatia bani si salvezi un sulfet.
Cainii din rasa Pug si Bulldog francez sunt predispusi la multe boli, mai ales boli respiratorii si crede-ma, tratamentul pentru asa ceva e mult mai mult de 500 de lei. Un catel din adapost te iubeste la fel de mult ca un catel de rasa si este la fel sau mai destept decat unul, si cum am zis, ai de ales dintre o multime de catei deci sigur o sa gasesti unul pe placul tau! Nu vei impresiona pe nimeni daca iti cumperi un catel de rasa si daca asta este motivul pentru care iti doresti unul atunci mai bine nu iti mai iei deloc! Daca vrei un catel pentru ca iubesti animalele atunci un catel de la adapost este mai mult decat perfect!