| CRISTINAMIA a întrebat:

Bună, dragilor! Am o mică problemă, de o perioadă de timp sunt mutată singură intr-un apartament...ideea e în felul următor, nu am intimitate fată de blocul de vizavi. Mi-a zis cineva de acolo că seara când aprind lumina e vizibil tot. A doua zi am pus o perdea colorată, dar degeaba, totul e vizibil. Știți cumva de unde pot lua o folie, ceva, pentru geam care să estompeze?
Nu vreau să pun jaluzele sau alte perdele.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-ti o draperie din panza. Gasesti de la 90 lei in sus: https://www.emag.ro/draperii/c
Mai sunt si autocolantele pentru ferestre:
https://www.emag.ro/search/autocolant+fereastra
Sunt si mai ieftine.

| CRISTINAMIA explică (pentru Salontanul):

Nu îmi plac draperiile, dar ideea cu autocolante e chiar bună! Mulțumesc mult!

| CRISTINAMIA explică (pentru Salontanul):

Nu îmi plac draperiile, dar ideea cu autocolante e chiar bună!
Mulțumesc!

| IonutCG90 a răspuns:

Buna Cristiana, poti sa incerci sa-ti pui ferestre cu scanduri si le tragi pe sistem manual inchise sau deschise tip jaluzele. AM lucrat in Sicily 1 an pe domeniul tamplarie si sunt foarte faine, ziua faci totul bezna daca vrei, noapte ai lumina cand vrei etc... Eu as recomanda un sistem de acest tip. Daca esti interesata, iti trimit un video pe care l-am facut acum 1 luna in vacanta in Sicily unde vezi exact ce si cum. Sper totusi ca ti-am fost cat de cat de folos.