| Nimeni20192018 a întrebat:

Este greu sa construiesc casa din piatra naturală? Unde pot sa învăț?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Meseria asta nu se invață pe yt, cred că trebuie practică la greu pe lingă un alt meșter, ridicând cîteva case impreună

| sadrian46 a răspuns (pentru sierra1):

Meseria de pietrar se învață lângă un meșter pietrar. Trebuie să ai piatră și să știi cum să o clădești una peste alta. Asta nu ai cum să știi din naștere, cineva trebuie să îți arate meșteșugul. Mai sunt puțini meșteri pietrari în România și din câte știu lucrează prin Italia la cei ce și-au comandat așa ceva.
i

| sierra1 a răspuns (pentru sadrian46):

Colega, parcă tot asta am zis și eu

| sadrian46 a răspuns (pentru sierra1):

Colega, și ce sperai de la mine? Să îți spun vice versa?

| sierra1 a răspuns (pentru sadrian46):

Nu, doar că am avut impresia unui ecou