| alexandrubt13 a întrebat:

Buna exista aparate de spalat cu presiune reglabila automobile sau covoare care sa aiba 2 motoare unul de preluare a apei dintr-un bazin si altul de spalat si de marit presiunea?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ala al meu trage si de jos. Daca ai bazinul sus, nu e nici o problema, sigur se descurca.
Cauta Parkside PHD 170.
Era pe Youtube o proba cu el alimentat din butoi, merge fara probleme.
El are debit mic de apa, cu presiune foarte mare. Nu are nevoie de multa apa. La spalat auto e foarte ok.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e greu să pui o pompă cu prescontrol înaintea aparatului de spălat cu presiune.
Și ca răspuns direct: eu nu știu să existe un aparat care să includă și pompa asta din construcție. Trebuie să fie alimentat cu o presiune de minimum [cât scrie în cartea lui tehnică; de obicei 3] Bar.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu presiune reglabila nu stiu, dar al meu Parkside 170 trage apa la nevoie, nu e obligatoriu sa aiba presiune la intrare.
Deci poate fi alimentat dintr-un butoi, asa e conceput.

| alexandrubt13 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Deci eu am in fantana motor dar masina o am in alta parte si acolo am un bazin la inaltime sa ma gandeam la un aparat cu presiune care sa si traga daca e nevoie de mai multa apa atunci cand maresti presiunea de spalare

| alexandrubt13 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am gasit la 530 din asta la hunedoara pe okazii si cred ca il iau eu si asa stau la o casa inalta cu etaj si cred ca pot spala si gemurile, multumesc

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru alexandrubt13):

Cu placere.
Vezi ca sunt doua variante, PHD 170 A1 si PHD 170 B2
Eu am prima varianta si sunt multumit, are lance de spumare care se ataseaza pe pistol. Cel b2 are rezervor de detergent in spatele aparatului, este putin diferit de al meu.
Daca gasesti A1, ti-l recomand. Despre B2 merita sa mai studiezi putin, poate gasesti clipuri explicite pe Youtube sau pe grupul Parkside Romania (Facebook).
Eu tot de pe net l-am luat, mai exact de la un domn de pe Olx. Am dat 480 de lei + curier, acum 2 ani.
La Lidl era 555 lei.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru alexandrubt13):

Ala al meu trage si de jos. Daca ai bazinul sus, nu e nici o problema, sigur se descurca.
Cauta Parkside PHD 170.
Era pe Youtube o proba cu el alimentat din butoi, merge fara probleme.
El are debit mic de apa, cu presiune foarte mare. Nu are nevoie de multa apa. La spalat auto e foarte ok.

Răspuns utilizator avertizat
| Tedds a răspuns:

Poate gasesti aici, eu de aici comand orice am nevoie pentru casa, masina etc
https://event.2performant.com/......ents/click