Întrebare recomandată | varcopisicul a întrebat:

Bună. Iertați-mă dar în ce pubelă se aruncă florile uscate?

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

La biodegradabile. Culoare pubelei nu cred ca e aceeasi peste tot, la noi e maro.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se arunca in pubela de gunoi menajer, nu sunt materiale reciclabile.

| sierra1 a răspuns:

Ce opțiuni ai acolo unde ești tu?

| varcopisicul explică (pentru sierra1):

Cele galbene (cred ca pentru hartie), albastre (parca pentru sticla sau metale?) si cele gri, de tabla qwq scuze

| sierra1 a răspuns (pentru varcopisicul):

N-aveți ceva de genul: compostor

https://rebu.ro/utile/cum-se-face-corect-colectarea-separata/

dacă nu, din păcate, toate ajung până la urmă impreună la aceeași destinație

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La hârtie.

| Dismally a răspuns:

La cea maro.

| Editocroci a răspuns:

Din florile uscate se face compost. Deci normal nu se arunca în pubela. Le poți arunca în natură pentru că sunt biodegradabile, nu fac rău naturii.