| CristianaMaria a întrebat:

Imi puteți recomanda o mașină de spălat vase buna?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

BOSCH

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai scumpă, mai iefină sau desigur, intre ele?

| CristianaMaria explică (pentru sierra1):

Pana in maxim 2000 de lei. Desi as prefera sub 2000

| sierra1 a răspuns (pentru CristianaMaria):

E totuna criteriul dat dar ar mai fi și dimensiuni, brand, bla-bla-bla
Alege:

https://www.emag.ro/......-si-2000/c

| CristianaMaria explică (pentru sierra1):

As vrea una cat mai mare in prețul asta deoarece suntem multi in familie... Si as vrea sa stiu cam ce firme sunt mai de calitate. Nu ma pricep deloc la ele si nu as vrea sa iau ceva foarte slab sau sa se strice repede

| sierra1 a răspuns (pentru CristianaMaria):

BOSCH

| NLS a răspuns:

Miele sunt cele mai bune, dar sunt scumpe si sunt mai rare in Romania,
urmate de Bosch si Siemens.

| Apokales a răspuns:

Da, se numeste nevasta. laughing

| JicaContra a răspuns (pentru Apokales):

Sigur ca da, daca anul ar fi 1955
dar suntem in 2020, nevasta iti cere sa aduci destui bani in casa, ca sa cumpere masina de spalat vase tongue

| Apokales a răspuns (pentru JicaContra):

In 2020 inca mai avem o chestie din 1955 ce ne ajuta cu problemele tehnice ale nevestei, se numeste bataie. Aceasta inventie ne ajuta sa rezolvam problema, plus multe altele. laughing

| CristianaMaria explică (pentru Apokales):

Sper ca asta e o gluma totuși laughing. Refuz sa cred ca în 2020 se mai crede ca femeia trebuie sa fie sclava și batuta ca în evul mediu. Mușchii și puterea masculina au o alta întrebuințare în secolul 21, una care provine din creier și nu din sălbăticiune animalica.

| JicaContra a răspuns (pentru Apokales):

In 2020 inca mai exista solutia anti-bataie numita divort
in plus mai avem si ordine de restrictie, cam de rahat versiunea romaneasca dar e mai bine decat nimic
si mai avem pus palma in kur si plecat la cules de capsiuni in tarile calde si sa nu se mai intoarca niciodata

deci, daca iti iei nevasta inteligenta asta patesti daca o bati, daca iti iei nevasta proasta si nu te paraseste dupa bataie, atunci ai nevasta proasta si probabil si copii la fel

m-as gandi de 10 ori inainte de a imi bate nevasta!

iar toate astea inainte de a lua in considerare moralitatea, toti cei care afla ca ti-ai batut nevasta or sa te deteste, nici in ziua de azi nu iert americanosilor ca SI-AU BATUT JOC cu #metoo in care ipocrizia e EXTREMA, in lumea asta in islam femeile sunt mult mai TORTURATE decat vorbesc ei acolo, dar despre asta nu a aparut nimic, nimic, NIMIC pe nici un #metoo, in schimb a distrus House of Cards si alte cateva mai marunte angry
in schimb JAVRA de Johnny Depp nu a patit nici pe dracu dupa ce si-a batut nevasta angry, si nevasta era Amber Heard care e HOT!

| Apokales a răspuns (pentru JicaContra):

Usor, era o gluma misogina laughing. Eu nici macar nu am nevasta, plus de asta eu spal vase rolling on the floor. Oricum, interesant ultimul paragraf.

| mariusdaniel112 a răspuns:

Sotia mea, scartaie vasele dupa ce le spala?

| DumitruBond a răspuns:

Buna ziua!
Eu personal ma folosesc de Bosch si sunt foarte multumita!
Este o masina optimă pentru o familie de cinci persoane. Funcționează liniștit, uneori o pornesc pe noapte și nu deranjează pe nimeni. Apa consumă putin, exact ca și energia electrică. Există un program de blând pentru spălat obiecte delicate. Spală curat, usuca perfect, o minune a tehnicii, in potriva grăsimei e cel mai bun lucru.
https://2get.ro/product/spv66tx01e