Întrebare recomandată | OXxana a întrebat:

Imi puteti recomanda un produs de curatat cada, chiuveta etc. care sa fie foarte puternic, sa inlaure depunerile de calcar si mizeria foarte bine? Adica sa nu fie nevoie sa frec foarte mult ca in cazul altor produse de curatat. Multumesc

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Si eu folosesc tot CIF, pentru ca e abraziv si inlatura piatra foarte usor.
Otet folosesc din cand in cand pentru cada si cabina de dus, pur si simplu face minuni. Pentru frecat folosesc o perie cu maner cu par mai moale (mai exact mediu).

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru depunerile de calcar: spalat cu OTET, cu ajutorul unei carpe.
Pentru mizeriile ramase se pot folosi diferite solutii de curatat (de exemplu CIF), care se gasesc in comert.
Cu ambele intai se "inmoaie" mizeria de pe suprafata, se lasa sa actioneze cca. 5 minute, dupa care se sterge iarasi suprafata cu carpa inmuiata in solutia aplicata. La nevoie se repeta operatiunea, pana la curatire completa.
In final se clateste bine suprafata cu multa apa (rece /calduta).