| asassinul a întrebat:

Buna,

Mi-am luat o masina de curatare cu presiune black&decker.Intrebarea mea este la bloc(apartament). Unde conectez furtunul pentru a primi apa? Am incercat sa il leg in loc de dus,dar trebuie sa las dusul pornit, atunci stropeste langa furtun.

1 răspuns:
| 17Ioana a răspuns:

Buna, este putin incomod la bloc, mai ales daca ai apometre, consumi multa apa si platesti destul de mult
1. daca nu ai apometre, vorbesti cu un instalator sa-ti traga o teaca mica cu robinet si mufa speciala pentru conectarea aparatului, direct de la coloana ( in casa )
2. Tot cu ajutorul unui instalator, poti trage o teava cu robinet si mufa speciala, direct de la conducta principala, si sa iasa printr-o gaura de aerisire, daca stii cum sunt cele la baza apartamentelor de la parter, intre apartament si subsol.
3. unele blocuri au ghena de gunoi si au robinet cu apa, acolo sigur nu ai contoar si nu cred ca faci prea mare deranj daca curge apa pe jos