| anonim_4396 a întrebat:

nu de mult mi-am zugrăvit peretii și am lipit cu scotch ceva postere, care acum vreau sa le mut pe alt perete, dar scotchul a lăsat urme. Ce pot face sa înlătur urmele de scotch fără să stric vopseaua?

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Nu a mai ramas niste vopsea de la zugravit? eu mi-am pastrat in borcanase toate vopselele, in caz de orice accident sa pot "peticii" peretii.
Nu prea ai altfel cum, pune altceva pe urmele acelea, sunt autocolante micute flori, animale, foloseste-ti imaginatia si creaza ceva, se pot face si picturi pe pereti daca ai lasat urme multe.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nimic, dar poti sa inlaturi posterele!

| Petripetri a răspuns:

Din proprie experienta stiu ca nu ai ce sa faci, dar totusi daca s-a dezlipit si a mai ramas doar lipiciul incearca cu un pic de acetona dar nu garantez