| Cristinaev a întrebat:

Buna! Poate cineva sa îmi explice cum trebuie folosit un repartitor astfel încât sa nu am un consum mare? De exemplu, ar trebui sa îl las deschis pe una dintre treptele mici(1-2) toată ziua sau sa îl deschid doar o ora sau doua pe zi pe treapta mare(5)? Și cât ar fi coșul aproximativ pentru fiecare in parte?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim noi, intreaba l pe administratorul din blocul tau, ăla stie.

| outsidethebox a răspuns:

Repartitorul iti va arata niste cifre, nu are sens sa intram in detalii cum le aproximeaza.
Faci mai multe teste dupa cum ai sugerat si vezi daca tu te simti bine/confortabil cu temperatura camerei de-a lungul zilei, apoi deternini cate unitati ai consumat si valoarea lor in lei.
In asa fel, afli daca iti vei permite sa (te) incalzesti intr-adevaratul sens al cuvantului, sau nu.
Iarna placuta iti doresc!