| limbricu a întrebat:

Rog cine stie sa ma lamureasca in urmatoarea problema.Am o masina de spalat marca SIEMENS, care se manifesta astfel.
-ia apa necesara, se aude un pacanit dar nu invarte cuva, apare mesajul Auto load adjustment dar tot nu invarte cuva iar dupa o anumita perioada evacueaza apa.

6 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Salut!
S-o fi terminat carbunii. Masinile de spalat, si cred ca nu numai, nu-s in domeniu, au 2 carbuni la motor. Am patit si eu. oh go on Sunt cam cum erau cutiutele de mine de creon, nu-s scumpi, dar electricianul, sau mecanicul, o fi.

| aditimus a răspuns:

Daca nu mai este in garantie sa chemi un specialist, posibil sa fie ceva la cuva sau la rulment

| limbricu explică (pentru aditimus):

Multumesc pentru raspuns, am urmarit acum functionarea masinii, ia apa, cuva nu se invarte, dupa o perioada evacueaza apa si tot asa iar in final apare mesajul Ready.

| aditimus a răspuns (pentru limbricu):

Dar de spalat spala nu?

| limbricu explică (pentru aditimus):

Nu.

| aditimus a răspuns (pentru limbricu):

Service direct atunci.