| Iulian99882 a întrebat:

Buna,se poate face proiect european pentru livada sau salcii energetice? Și dacă da, cum?

2 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Sunt niste masuri. Intra pe portal.afir.info si acolo ai toata documentatia. Te uiti la ce categore te incadrezi. Si depinde de teren. Sunt niste punctaje care ti se dau si in functie de ele ti se aproba proiectul si primesti banii. Dar intai cauta daca se dau bani pentru soiul pe care vrei tu sa il plantezi. Au catalogul oficial al soiurilor sau asa se numea. Si daca vrei sa iti si iasa te sfatuiesc sa apelezi la un cabinet specializat in intocmirea documentelor pentru fonduri europene. Sunt multe hartii de facut.

| Andreistefan000 a răspuns:

Se poate dar din cate stiu 5 ani o sa se folodeasca ei cumva de acele lucruri
Am eu un vecin care a facut o cabana din fonduri si a trebuit sa o realizeze la milimetru ca in plan iar 5 ani trebuie sa primeasca doar truristi trimisi de cei de la proiectele europene
Cum nu stiu cred ca se marge la primaria localitati si acolo se afla mai multe