| Genoveva_Mihaela_1976 a întrebat:

Buna seara, am cumparat o casa si curtea este complet cimentata, doresc sa- mi fac niste alei si gazon, ajutati-ma sa gasesc o solutie fara sa sparg cimentul? Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Poti sa iti cumperi un set de ghivece mari, tip lada, in care poti pune orice, chiar pomi. Sau poti sa faci niste ziduri din caramida fara mortar, doar asezate, intre ele pamant si in pamant ce vreai tu, in afara de pomi.In ambele cazuri, aleile vor fi spatiile dintre plante.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cauta seminte de gazon care cresc in beton.

| KronstadtResurrection a răspuns:

Va trebui să asezi folie de drenaj pentru zona de gazon, peste care asterni un strat de pietris cat sa acopere protuberantele foliei, dupa care un strat de nisip (5 cm) si vreo 20 cm de pămant. Apoi, urmeaza plantarea gazonului. Succes.

| georgeenglezu2016 a răspuns:

Poti cumpara gazon dea gata si pui peste beton