| Ascanio_Ancuța_1990 a întrebat:

Bună seara! Am o eroare la centrala termica Baxi, eroarea este E01, am căutat pe web dar singura rezolvare mai concretă am găsit-o pe YouTube iar clipul era în rusă. Știe cineva ce înseamnă E01 la Baxi?

Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ar trebui sa ai o carte tehnica pentru modelul Baxi cumparat! Pentru modelele "Baxi luna 3/3280fi" si "Baxi Western Ecofour 24", eroarea E01 din cuprinsul cartii tehnice este o eroare resetabila a carei rezolvare consta in :"apasati pentru cel putin 2 secunde butonul R. Daca defectiunea persista contactati un serviciu de asistenta autorizat".
Vezi recomandarea in link-urile:
* pentru model Baxi luna3( pagina 41):http://www.calorserv.ro/......ehnica.pdf
* pentru model Western(pagina 190):https://www.centrala-termica.ro/......%20pdf.pdf

| Bitzer a răspuns:

Eroarea inseamna lipsa flacara. Scoate stekerul din priza si introdu-l invers. Daca eroarea persista, cheama un tehnician.

| Bognar_Arabela_1987 a răspuns (pentru Bitzer):

In cazul meu a fost folositor! Multumesc