| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna seara am o intrebare am pus vita de vie s-a prins a avut mugur am pus-o langa vie insa azi la coasa mi-a taiat-o unu cu coasa de nu mai are noduri da ea a ramas in paman da lastaru nu mai are noduri ( ochiur in afara doar in pamant si innafara i-a taiat din greseala isi mai revin acei lastari?

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Desigur ca da! Isi va reveni abia la primavara anului viitor cand isi va da noii muguri, vlastari noi! De data asta sa-ti pui niste araci inconjurul puietului de vita-de-vie!

| alexandru0995 a răspuns:

O data ce ramane in pamant cu radacina da o sa dea din iei altii am si eu vie si unele mi se rupp apoi le dai de jos si da din ea la toamna, bafta las-o acolo k isi revine