| liviunm a întrebat:

Buna seara, am o masina indesit witl 86 si nu se mai invarte axul motorului, oare s-a ars sau e de la altceva?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cureaua sau motorul

| darrio2007 a răspuns:

Mai, baiatule, ti s-au dat atatea raspunsuri in legatura cu masina ta de spalat. Ce pana mea nu ai inteles? Sau nu te duce capul sa postezi altceva?

Bula
| Bula a răspuns:

* Daca axul motorului este blocat mecanic (fara curea), atunci trebuie schimbat.

* Daca axul motorului nu este blocat mecanic, dar primeste curent, atunci e ars si trebuie schimbat.

* Daca axul motorului nu este blocat mecanic si nici curent nu primeste, atunci altceva este problema (vreun senzor sau partea de comanda electrica /electronica - in acest caz necesita un specialist.