| anonim_4396 a întrebat:

Am un fier de calcat Philips achizitionat de vreo 5 luni. Nu stiti de ce imi lasa pete albe pe haine? Folosesc numai apa distilata parfumata din comert sau apa filtrata si are si un buton de curatare calcar cu care il curat constant. Nu stiti de la ce poate fi? sad

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Cred ca tot de la apa. Nu o mai fi corect distilata. Eu am patit asta cand am pus apa de la robinet.
Incearca sa fierbi tu apa si sa o lasi la racit. Totodata se va si decanta. Vezi daca face la fel.