| octav005 a întrebat:

BUNA seara. astazi mi s-a blocat usa de la balcon din termopan cu ea inchisa, manerul se invarte in gol. am scos manerul si se vede cum acel mecanism din interior este rupt.
cum as putea sa o deschid cand mecanismul din interior este pe inchis?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu o poti deschide fara sa strici usa! Trebuie sa o deschizi de la balamale... da jos acel plastic de la balamale, scoti acea tija/cui si incerci sa o fortezi pe acolo deschiderea. Dar daca nu te pricepi deloc mai bine cheama pe cineva care lucreaza in domeniu ca oricum trebuie sa schimbi si broasca pentru ca aia nu se mai poate repara! Bafta!

| octav005 explică (pentru lpavel):

Da o sa incerc asa. oricum acel sistem de metal de jur inprejur trebuie schimbat ca este vechi si nu se potriveste cu ce este acum

1 răspuns: