| YoNuuT a întrebat:

Bună seara.
Cat sa pun la un copac?
Recharge, 250 g

Mod de utilizare: Se dizolva 1 kg de Recharge in 1000 litri de apa si se aplica in zona radacinii.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca se pun 3 kg la hectar, pe o livada densitatea normala e de undeva la 600 de pomi (traiasca google), revin cam 5 grame pentru fiecare pom. Pastrand proporțiile, dizolvi 5 grame de Recharge in 5 litri de apa, pentru fiecare pom.

| relian a răspuns:

Treb sa scrie undeva si la citi pomi se dau aia 1 mie de litrii, ori la suprafata.
Asa poti sa dai toti aia 1 mie si arzi copacu laughing

Ce ai vrut sa spui dupa semnul? ai scris Recharge, 250g, ce inseamna?
Daca inseamna ca trebuie sa dai 250 g la copac de cei ala Recharge, atunci il pui in 250 litri de apa si folosesti toata apa aia doar la un copac.

Chestia e daca fraza aia sau ce este, o insemna asta, tu trebuie sa stii ce ai vrut sa spui, deci e mai bine sa reformulezi.
Modul de utilizare este bun, dar incomplet si ala.

Răspuns utilizator avertizat
| AmandinaDragan a răspuns:

Mod de utilizare: Se dizolva 1 kg de Recharge in 1000 litri de apa si se aplica in zona radacinii. Administrarea se va repeta lunar. Doza recomandata este de 3 kg Recharge la hectar, pe parcursul unei perioade de vegetatie.