| JackTh3Ripper a întrebat:

Buna seara tuturor as dori sa va intreb daca un motocultor de curea ar fi bun? de exemplu eu am o gradina cu pamant moale(pamant de somes). Si la scos de cartofi e ok? Eu tare mi-as lua de la ruris cel de 7000 si as dori sa stiu cum se comporta a da si pe camp ar duce? rog seriozitate si multumesc o seara buna tuturor happy

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Eu cred ca ar fi o alegere buna unul de la Ruris, au motocultoare bunicele. Dar din cate am auzit, cele pe curea nu ar fi cea mai buna alegere.
Eu am unul de 9 cp, pe diesel, e foarte puternic, Apollo 135 de la O-mac, si sunt foarte multumit de el. Am si destelenit un teren cu el, am intrat cu freza de 7 ori pe el (cu plugul nu am reusit, alunecau rotile, chiar si cele de fier) pana ce s-a facut solul foarte moale, bine farimitat. Si imi fac toate treburile din gradina cu el, si am 1000 de m de lucrat. Dupa patru ani de utilizare, abia anul trecut l-am bagat in service, nu mai pornea, dar singura problema a fost ca trebuia curatat injectorul, atit. Acum abia astept sa intru in brazda cu el happy.
Din cate stiu, ideal ar fi sa iti iei unul pe motorina, se strica mult mai greu, si sunt mult mai puternice.

| JackTh3Ripper explică (pentru cristi202):

Mulțumesc pentru răspuns! Și scuzați ca am răspuns asa târziu am achiziționat unul pe rulment o zi buna și merge excelent!?

1 răspuns: