| BeBeRHv a întrebat:

Buna seara, un spray pentru lipit universal?
Recomandari?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu am auzit de "spray" pentru lipit, tocmai pentru ca-i greu sa folosesti ceva care lipeste intr-o procedura sa spray-ul, imprastiind practic in aer, acel lipici.
Lipiciul poate veni in tuburi de sticle sau plastic, sub forma de geluri, creme sau chiar lichid, dar nu in spray.
Se gasesc la magazinele chimice, sau universale de casa.

| Bizon95 a răspuns:

Universal NU exista
iar spray de lipit nu am auzit decat pentru corp, se lipesc costumele de baie pe modele sau pe fetele care participa la concursul de Miss, pentru ca pe plaja daca nu e bine prins costumul o sa vada cei din jurul tau un pic mai mult, DACA se uita la tine, deci nu-i mare lucru, dar pe podium unde sunt sute de spectatori in sala si transmis direct la tembelizor un accident de genul asta o sa iti strice toata afacerea/sansele la concursul de Miss/reputatia ca top model, etc.