| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara vreau sa imi spuneti si mie o reteta pentru a face aripi de pui... cu ce condimente, sosuri speciale etc. big grin

4 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Buna seara! Aripioarele imi ies foarte bune folosind maggi ideea zilei cu sos de usturoi.Sunt delicioase. Dupa ce le prajesti bine, pui peste ele amestecul plicului maggi cu 500 grame smantana, si le pui la cuptor cam 15 minute. Mie imi plac foarte mult!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciocanele, aripi ( bucati, nu intregi ) iasa nemaipomenit (zic eu ) cu punga magica knorr. Atentie sunt mai multe feluri si nu-s toate prea reusite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe folie de hartie in tava la cuptor pe strat de sare grunjuasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La tava in cuptor pe folie de hartie si blat de sare grunjuasa. crocante si gustoase isi trag cata sare au nevoie. cu salata verde, branza fetta si sos de piper verde in ea.