| Laura_Murariu_2000 a întrebat:

Tocmai am dat cu vopsea lavabila in camera mea. As vrea sa stiu cam dupa cate zile as putea dormi in ea. Voi lasa mereu geamurile deschise. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DanielaAncuta a răspuns:

Dar acum exista in comert lavabile non toxice care nu lasa niciun miros, se simte pur si simplu un miros de proaspat, de curatenie si nimic mai mult. Eu zic din proprie experienta, am folosit Aeria Gold all-inclusive. E bine de stiut alta data cand vei mai avea nevoie.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

În vopsea nu ţi-aş recomanda să dormi deloc, nu cred că ar fi foarte comfortabil. Iar dacă de camera întrebai, în ea poţi dormi şi imediat după.

| darrio2007 a răspuns:

Seara poti dormi. Dupa ce aerisesti.Ca nu e vopsea pe baza de diluant.

| Violleta2022 a răspuns:

Vopseaua lavabila nu te afecteaza, doar daca nu-ti place mirosul, poti dormii cu geamul deschis!

| relian a răspuns:

Ala este de fapt var si nu vopsea.In limba romana exista o diferenta intre var si vopsele.Sau nu stiu cel putin asa cred.Deci lavabila aia e de fapt var cum era pe timpuri doar ca e ceva mai de calitate si eventual mai are si ceva aracet prin ea si poate si alte materiale.Dar de dormit poti sa dormi si in timp ce dai ca nu se intampla nimic rau.Singura chestie inconfortabila ar fi umiditatea si caldura pentru ca acel var este amestecat cu apa si daca e var emana caldura, deci o sa fie ceva mai cald pana se usuca, Dar se usuca in 2-3 ore max. Spunea cineva nu-i vopsea pe baza de diluant.Adica? Diluant e si apa deci nu prea stiu ce a vrut sa zica.O fi vrut sa zica ca nu-i pe baza de ulei sau tiner ca diluant, sau alte chimicale.

| darrio2007 a răspuns (pentru relian):

Ce spui tu de var, ca este ca cel de dinainte, este total gresit.Eu am spus de diluant. Daca e fata desteapta intelege la ce m-am referit cand am zis diluant.