| Lăurik2 a întrebat:

Bună, TPU. Am achizitionat niște porți din fier forjat, însă modelul are niște spații prin care câinii mei (2, ciobănesc german), dacă își propun, pot să iasă și să fugă. Plexiglas n-aș vrea să pun, însă știam că există un fel de împletitură de gard, o plasă cu niște ochiuri foarte mici. Totuși nu știu cum se numește, ca să o caut prin Dedeman sau alte magazine. Dacă aveți alte opțiuni, le pot lua în calcul. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti folosi plasa RABITZ. E subtire, are ochiuri relativ mici (2-3 cm), se foloseste pentru ingradirea pasarilor si animalelor mici din gospodariile taranesti.
Dupa montare (legata cu bucati mici de sarma) plasa trebuie vopsita la culoarea portii.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ncearca sa folosesti o "placa policarbonat dcelular" de 6 milimetrii grosime. Arata bine, se fixeaza destul de simplu si nici nu este scumpa.

| acidelic a răspuns:

Probabil ca spui de Plasa gard zincata, nu-ti recomand ca este cel mai usor de rupt. Cel mai bine e sa mergi in dedeman si sa vorbesti cu un consultat, sunt sigur ca iti vor oferi ajutorul necesar. Inainte de a merge in magazin ai putea sa intri si pe site-ul lor pentru a verifica produsele, o simpla cautare la "Gard" te va ajuta mult. Daca ai un barbat, ati putea face un gard de lemn ca arata frumos si nu se vede pe partea cealalta. Or daca nu, poti merge pe varianta de Gard zincat, dar, acoperit cu o plasa

| Lăurik2 explică (pentru acidelic):

Gardul e deja facut, nu e vorba de el. Este vorba de porti, la acest model de poarta din fier forjat e un spatiu mai mare prin care poate sa iasa/intre caini, iar in loc sa pun plexiglas sau mai stiu eu ce nebunii, auzisem ca exista un fel de plasa cu ochiuri foarte mici care nu se observa foarte mult de la departare, pe site nu gasesc nimic