| Andreeadeea23185 a întrebat:

Am avut în grija pentru o luna o pisicuță, care, nu știu de unde, mi-a adus purici, deși aceasta avea zgarda.
Îmi puteți spune, va rog, cum aș putea scăpa de ei?
Ps: mușcături nu am

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauti in comert spray anti-purici si dai peste tot in casa, unde sunt materii textile: pat, fotolii, covoare etc. unde a umblat pisica. Este posibil sa fii nevoita sa mai dai odata peste 10-12 zile pentru a distruge si "puietii" iesiti din oule depuse.
Ai grija: dupa suflare sa pleci de acasa pentru 2-3 ore, timp in care geamurile si usile sa fie perfect inchise!
Dupa ce sosesti acasa, aerisesti bine locuinta.

| b889max a răspuns:

Găsești la farmacie veterinara frontline este una din cele mai bune solutii! Dar mare atenție sa respecti Instrucțiunile