| Anamaria13m73829j a întrebat:

Bună TPU, am câteva întrebări pentru cei care au căței. 1. De câte ori îl scoateți afară și la ce ore?
2. Ce ar fi mai bine să iau pentru cățel lesă sau ham?
3. Voi ce ați făcut atunci când cățelul vostru avut 1 lună?
4. De câte ori pe zi trebuie hrănit?
5. Ce vaccinuri o să-i trebuiască să-i fac și cât costă?
6. In cât timp pot să-l castrez?
7. Cum pot să-l fac să vin la mine când vreau eu?

Răspuns Câştigător
| RowseRj a răspuns:

1. Dacă te referi la un cățel de talie mică ( uni oameni mai folosesc cățel pentru un câine de talie mare) un ham ar fi perfect. Înainte când era mic îl scoteam de 3 ori ca să se obisnuiască să facă afară dar acum cu munca îl scot doar dimineața și seara dar îmi fac timp să ies în parc cu el cât de mult pot.
Când câinele meu a avut o lună cred că încă îl țineam în casă pentru că nu avea toate vaccinurile. Nu sunt sigură am avut câine demult.
Eu îl hrăneam de 2 ori la spusele veterinarului și un plic umed de mâncare pe zi.

Păi fi atentă.
-culcuș dacă ai o problemă și nu vrei să doarmă cu tine în pat. ( 25-35) lei.
Castroane ( 10 - 15)
Jucări.
Pampersuri de pus pe jos ( nu o să-l poți scoate afară până nu are toate vaciunurile făcute. Așa zice veterinarul.)
Ham și lesă ( îți recomand lesa retractabila ca să îi dai libertate. Cred că așa se spune?)
Nam înțeles întrebarea 6. Dar cred că e vorba despre dresaj? Aici poți viziona mai multe clipuri de pe YouTube.
Și îl poți face să te urmărească chemadul încet la tine de mic.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă stai la bloc, măcar de 2 x /zi