| Ovi89Diu a întrebat:

Bună TPU, am făcut niște scândură din copaci de arin,,știe cineva dacă trebuie să îndepartez scoarța de pe margini sau nu? Trebuie să o stivesc pentru uscare afară lângă pădure dar nu știu cu scoarța,, îngrijorarea e pentru carii,, mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Sa o strivesti pentru uscare? Nu ma pricep eu, dar mi se pare ciudat.

| Ovi89Diu explică (pentru Yuoia):

Da,, pentru uscare,,, afară,,, dar vreau să știu dacă să iau scoarța rămasă pe lateral sau nu...o mănăncă cariile dacă nu o dau jos