| teemo2000 a întrebat:

Am montat o mobila de bucatarie si urmeza sa pun blatul. Cum as putea decupa locul pentru chiuveta? Cu fierastraul electruc nu iese drept. Si chiuveta are o margine de 1cm deci trebuie taiat la fix. Cu ce as putea sa il decupez? Are 5 cm grosime blatul.

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Cu un fierastrau pendular, cu panza cu dinti marunti si desi (sa taie, nu sa rupa), pe turatie medie. Si multa rabdare.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

1 cm este o toleranta destul de mare. Daca te temi ca nu e incadrezi, mai ia-ti tu o toleranta suplimentara de 5 mm, pe care ii poti lua ulterior din flex, utilizand un disc abraziv pentru lemn.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai un fierăstrău bun (profesional), cu marcare cu laser, o lamă ceva mai lată specială pentru plăci aglomerate, merge de nota 20.
Dai patru găuri pe colțuri cu bormașina și de acolo pornești cu decuparea.
Ai grijă deosebită după montare la izolarea perfectă contra infiltrării apei! altfel în doi ani, îl schimbi...