| Sandor12921 a întrebat:

am o cabana mica la munte, la care merg f rar, iar cand am fost, un vechin mi-a dat cam 2-3 metrii ster de lemne de esenta moale, le-am bagat mai mult doar pentru a scapa de ele pe centeala termica pe lemne si am vazut ca din cele 4 calorifere doar la unul merge tur-retur complet, iar la celelalte doar tur, jos fiind reci, este de la acele lemne de esenta moale sau are o problema pompa, as incerca si cu lemne mai tari, dar azi plec de aici si nu am timp sa cumpar si vreau ca totul sa fie ok. Eu cred ca de la acele lemne slabe s-a intamplat asta, pentru ca pompa mergea f putin, cam 1-2 min, voi ce credeti,

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| IIIshaneIII a răspuns:

Nu are cum sa fie de la lemne, radiatoarele trebuie sa degaje temperatura uniform, fiind lemn de esenta moale nu degaja asa multa caldura precum cel de esenta tare, sigur este o problema tehnica