| Camera a întrebat:

Buna TPU.
Am o camera de 6 metri lungime si 4 latime, are doua ferestre, una pe latime si una pe lungime, si o singura usa, intrarea in camera sa face separat, si nu se circula prin ea, a fost sufragerie(stil vechi) si vreau sa o transform intr-un dormitor care sa aiba si TV, dar trebuia astupata o fereastra si nu stiu care, si sa-mi recomandati si pozitionarea mobilierului(pat, dulap comoda pentru TV) optional si cu birou) doua variante, si cu birou si fara.
Multumesc, Funda.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Am sa ma uit pe globul de cristal sa vad in care fereastra bate soarele, pe ce perete e usa si unde, in ce parte se deschide, care pereti sunt la ext, unde e nordul, etc, iti fac proiect si ti-l trimit prin telepatie.

| MorganaM a răspuns:

Uite, poti sa te uiti aici pe acest site http://www.elledecor.com/
care iti da toate sfaturile posibile despre amenajarea interioara, inclusiv pentru spatii mici. Are o diversitate de stiluri si imagini si sunt sigura ca te vei regasi si tu pen undeva.
Vezi ce iti place si iti notezi undeva, apoi revii asupra notatiilor tale pentru a lua o decizie.
Eu cred ca cea mai buna hotarare e cea pe care o iei tu in functie de propriile tale gusturi. Trebuie doar sa ai rabdare sa te uiti pe site, dar poti scrie sus la 'search' si cuvinte cheie despre pereti, cum sa ai un spatiu mai mare si multe altele. Sper sa iti fie de ajutor! :)