| Rienmedire a întrebat:

Buna TPU! Am o gaura in vana fiind foarte veche si nu am bani momentan sa o schimb, adica o sa schimb toata baia anul viitor dar pana atunci imi puteti recomanda un petic pentru asa ceva va rog frumos? Dau funda!

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, o vana gaurita de rugina nu prea se poate peteci durabil (materialul ruginit in jurul gaurii cedeaza rapid, chiar in timpul peticirii.
Iti recomand sa-ti cumperi o vana noua, simpla, din fibra de sticla, care tine calda si apa. La anul, vei putea repara si baia, vana fiind usoara de manevrat.

| darrio2007 a răspuns:

Este din plastic sau din fontă?

| Rienmedire explică (pentru darrio2007):

Fonta

| darrio2007 a răspuns (pentru Rienmedire):

E greu sa mai astupi o gaura in cada de fonta, chiar si provizoriu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In cadă, vană este un termen vechi si doar babele si moșii il mai folosesc, restul spun cadă de baie, cum a aparut gaura in cada ai lovit cada cu ciocanul? Ca altfel nu apar gauri ai spart tu cada. Cheama un instalator sa i puna un petic ca inunzi vecinii, pana la anul cand renovezi baia mai e destul.

Răspuns utilizator avertizat
| AmandinaDragan a răspuns:

Pune un dop din lemn.

| Rienmedire explică (pentru AmandinaDragan):

laughing))merci oricum, conteaza ca ai incercat.

| RoxanaElena007 a răspuns:

Cred ca ai putea încerca și cu adeziv epoxidic sau un petic