| darivsadrian a întrebat:

Bună TPU, am o mica poveste și am nevoie de un sfat.
De câteva luni dorm pe jos, nu-mi mai folosesc patul, ba din contra îmi ocupa spațiu, ținând cont ca camera mea de adolescent e cam mica. Ce pot face cu el? Este în stare buna, nu ar strica sa iau niște bani pe el.
Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Nu uita că peste câteva luni o să vină iarna.
Și nu se știe ce iarnă o să fie cu amenințările astea de penurie de energie și gaze.
N-o să mai fie deloc ok să dormi pe jos... laughing

| Palorma a răspuns (pentru Hammurabi):

In țările asiatice se doarme pe jos iarna fără grijilaughing. Doar nu dormi pe podeaua goala

| Hammurabi a răspuns (pentru Palorma):

Ai grijă că toate țările asiatice sunt mai la sud și au altfel de climă.
Vrei să-ți faci și o casă chinezească din bambus și cu pereți de hârtie? laughing