| anonima200000000000000 a întrebat:

Buna,tpu.Am o mica problema.
Am niste pantofi din imitatie de piele, bej.In urma cu vreo doua saptamani,ma vopseam folosind un fel de sampon/nuantator nuanta pruna, in fine..nu cred ca e importanta nuanta.In timp ce ma aranjam, am stropit pantofii cu acea compozitie.Am luat imediat un servetel uscat si am indepartat produsul.Acum i-am scos din dulap si am observat ca a ramas o pata destul de vizibila pe ei.Imi spuneti ce as putea sa fac fara a inrautati situatia? Nu vreau sa creez alte pete incercand sa ii curat.Multumesc frumos!

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Incearca:
1) Apa cu sapun. Sapunul nu e asa de agresiv. Daca nu merge...
2) Apa calduta cu detergent. Daca nu merge...
3) In timp ce speli cu apa cu detergent, foloseste o periuta. Daca nu merge...
4) Sunt in fiecare oras servicii specializate de curatatorie. Du pantoful cu pricina acolo. Daca nu merge nici asa...
5) Iei o foarfeca si faci frumos un model acolo unde e pata incit sa pata sa dispara prin decupare. happy Stai linistita, nu vei ajunge pana aici, de regula cele mai multe pete insistente se rezolva la pct-ul 4)

NOname
| NOname a răspuns:

Dacă pata nu o să iasă la spălat (cu o cârpă umedă, eventual, cu puţin detergent, săpun), atunci poţi revopsi pantofii (singură sau la pantofar).

| octav005 a răspuns:

Poti cumpara o crema de pantofi de acceasi culoiare cu cea originala. si vezi ce se intampla, daca acopera pata.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Tu nu poti face nimic. Incearca la un pantofar dar mari sanse nu cred ca sunt.