| Master2001 a întrebat:

Buna TPU, am o problema, cu electrica, deci cand trebuia sa vina sa citeasca ceasul, nu eram acasa, asa ca nu l-a putut citi, ce pot face in legatura cu asta? Mi-au trimis ei ceva foaie, dar scrie ca trebuie sa platesc aproape 200 de lei pana in septembrie... a mai patit cineva?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In „ceva foaie", doar tu stii ce scrie. Citeste indexul si trimite-l.
https://www.electricafurnizare.ro/......autocitit/

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este o estimare aproximativa in functie de ce ai consumat pana acum. se va ajusta dupa ce vor veni data viitoare si vor citi contoarul, fiindca data viitaore vei platii doar diferenta.

| Iote a răspuns:

"Ceva foaie". Nici unul de aici nu e Mafalda sa stie ce e foaia aia. Pentru ce ti se cere plata?
Si pe viitor, cand nu esti acasa, poti lasa indexul scris pe o foaie si lipit pe usa. Clar, sa stie ca este pentru ei.