| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

am si eu o intrebare.

Daca pun in pamant o boaba sau 2 de maces iese Maces? Desigur ea cum trebuie sa fie proaspata sau poate incolti si una uscata?

3 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nu ai de lucru? Daca semeni doar un singur bob o sa îți umpli gradina de măceși. Eu nu am semănat si tot am nu numai in gradina dar si in curte. Mai bine cumpăra măceșe sau le strânge de pe camp. In fiecare an trebuie sa ii tai de la pământ sau sa ii scot cu rădăcini cu tot dar tot nu ma pot scăpa de ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimul2700 a răspuns:

Ma gândesc ca trebuie sa fie proaspăta ca sa poată iesi