| MERCE a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de o plita ( de aragaz) pe care vreau sa o cumpar. Imi doresc o plita vitroceramica pe gaz si nu stiu pe care sa o aleg. M-ar interesa daca are cineva si cum se comporta in exploatare (adica se zgirie...). Merita sau nu, sa o schimb pe cea pe care o am, care este din inox si eventual ce marca (firma) ar fi mai buna?

1 răspuns:
| ALGator a răspuns:

Daca nu te dau banii afara din casa, nu.
Pentru o investitie noua, s-ar putea sa iesi mai bine decat gazul cu o plita electrica prin inductie. E moderna, eficienta, economica. Singurul lucru care poate e necesar este modificarea instalatiei de 220 V de la tablou la plita ca sa "duca" un amperaj mai mare.
http://plita-electrica-cu-inductie.com/