| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, am si eu o intrebare. laughing. Pot sa am o corcitura intre o rată muta si o alta rasa de rata? Nu stiu exact ce rasa e, seamana pe o rata salbatica si din cate stiu cloceste timp de 21-28 zile in timp ce cel mut cloceste in jur de 30

Răspuns Câştigător
| Savu4iosif a răspuns:

Desigur ca se poate dar de obicei ouale de rata se clocesc intre 28-30 de zile, deci daca vrei sa le tii la clocitoare trebuie sa te mai informezi iar daca vrei sa nu mai ai nicio grija trebuie ca rata sa cada closca!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O rață mută? Dar rațele vorbesc? Sau era vorba de o rață surdălaughing A, poate o rață pe varză ce bun.

| InOrOut a răspuns:

Normal ca se poate daca se imperecheaza