| Sandor12921 a întrebat:

am un teren in oras, foarte mic, 6 arii, cu o mica casuta pe el, asa l-am cumparat, am nevoie de ceva acte pentru a demola casuta aia? Este construita din caramida, cu acoperis din tigla de beton, cu ce ar fi cel mai bine sa o demolez, ma refer daca stiti o firma buna, care sa faca totul legal... iar daca vreau sa construiesc o casa noua, ar fi ceva de ce ar trebui sa tin cont, avand in vedere ca a fost acolo inainte o alta casa?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai nevoie de autorizatie de demolare.
Pentru o construi legal o casa noua ai nevoie de autorizatie de construire.