| C3R1 a întrebat:

as vrea sa îmi dați un link cu o lista a metrului patrat în diferite țări. Poate exista (eu nu am gasit)

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Metrul patrat este la fel indiferent de tara. Reformuleaza.

| antimulte a răspuns:

Cum adica o lista a metrului patrat in diferite tari? Un metru patrat are un metru patrat indiferent de tara. AA ca unele tari folosesc sistemul imperial in inchi sau picioare in loc de cel metric e alta treaba.

| WhiteLife a răspuns:

Mărimile din Sistemul International sunt aceleași peste tot. Nu sunt ca mila sau livra.

| Yuoia a răspuns:

Metrul patrat este etalon. Nu are alta marime in alta tara. Poate vrei alte unitati de masura folosite in alte tari sau in alte timpuri (in trecut cand nu era introdus etalonul pentru unitati de masura).

| oz_1736 a răspuns:

Metrul patrat e acelasi in orice stat