Întrebare recomandată | Blayan18 a întrebat:

as vrea sa stiu cum pot scapa de gandacii de bucatarie, asa negri si scarbasi. In sfarsit.Aseara am vazut ceva negru cum intra sub pat am crezut ca sunt doar paranoic ca se mai intampla sa vad vreo 20 doar in mintea mea, dupa care vad ca urca pe tavan...Mi s-au inmuiat picioarele, intr-un final l-am omorat. Am citit pe internet cum ca acidul boric i-ar rezolva? Cum se prepara? Sau ce sfaturi mai imi dati despre eliminarea acestor vizitatori neplacuti?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca stai la bloc si observi mai multe, atunci anunta administratorul!

Dezinsectare eficienta se poate face doar printr-o campanie TOTALA in tot blocul (si eventual si in cele invecinate), facuta INTEGRAL in toate apartamentele si in dependintele, campanie care se mai repeta la interval de 2 saptamani!

| francut a răspuns:

Acidul boric se gaseste la farmacie. Te invata farmacista. Dar nu cred ca asa scapi de ei. Trebuie facuta dezinsectie in tot blocul/cladirea. Si repetat, pentru ca substanta nu ataca ouale ci doar gandacul. Si spun in tot blocul, pentru ca au obiceiul de a invada... spatiile curate.

| seularts a răspuns:

Ei doar vor sa fie prieteni cu tine! Poti sa ii rogi frumos sa plece happy S-au sa iti iei o pisica si iti rezolva toate problemele.

| Izabella_Edina_2000 a răspuns:

Anual la bloc se fac deratizări și costa cam 50 de lei .....este cea mai eficienta metodă dar din păcate nu este permanentă.