| anonim_4396 a întrebat:

Ce demersuri trebuie făcute pentru a demola o casa veche bătrânească care cât nu cade? Cât mai multe detalii.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal ai nevoie de o autorizatie de demolare, o obtii de la primaria localitatii unde este situata casa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Eu am avut un grajd, si l-am lasat sa se darame el, iar in felul acesta, am scapat de birocratie.

| Kogaion a răspuns:

Sa mergi la primarie, sa ceri aviz, dupa aia sa chemi pe cineva cu o vola sa ti-o darame, costurile sunt destul de ridicate, cel putin cand eu am daramat o cladire de 80m2 fara etaj mi-au luat 5 mii de euro, asta acum 6-7 ani.

| Teresa a răspuns:

Buna,

Nu ma pricep, deci "solutia" mea este mai mult o intrebare: nu ai putea sa o darami si sa spui dupa aceea ca s-a darmat singura? (ma gandesc ca fiind o casa veche batraneasca este doar o chestiune de timp)