| Nistor_Valentin_2002 a întrebat:

Cine imi poate spune cate ceva despre cainii labradori. Poti sa ii tin in cusca afara?(deoarece mamei nu ii plac cainii in casa) Trebuie sa le dau cereale de caini? Cate vaccinuri ii trebuiesc facute? Se dreseaza usor?
Nu prea am experienta si as vrea sa ma ajutati ca vreau sa imi iau unul

6 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Da,se poate tine cainele labrador in cusca si sa doarma afara ca s-a incalzit vremea! Da, se pot dresa foarte usorfiindca este un caine foarte inteligent si asculta la comenzile stapanului sau! Trebuie inregistrat si cipat, vaccinat de doua ori: antiparazitar si antirabic!

| Nistor_Valentin_2002 explică (pentru untu):

Trebuie vaccinat de 2 ori in toata viata?

| untu a răspuns (pentru Nistor_Valentin_2002):

Nu,in fiecare an! vaccinul antirabic este gratuit! Oferta trebuie sa depinda de medicul veterinar!

| Ryss a răspuns:

Câinele labrador e un câine foarte inteligent.
E uşor de dresat. Îți recomand să îl mai duci undeva la apă, fiindcă ei au nevoie sa stea în apă OBLIGATORIU.

De obicei trăiesc între 10 şi 12-14 ani. Pot face până la 10 pui
Câinele mănâncă orice. De vaccinuri nu ştiu.
AI GRIJĂSĂ NU SE INGRASE FOARTE TARE, ALTFEL SE ÎMBOLNĂVEȘTE ŞI MOARE.
Se îngrașă foarte repede.

Să ai noroc la el! ♡ ^^

| Nistor_Valentin_2002 explică (pentru Ryss):

Mersi. Dar pot sa il tin afara in cusca nu?

| Ryss a răspuns (pentru Nistor_Valentin_2002):

Da